Przejdź do treści

Scena Cegielnia

Rejestracja została zamknięta.
Koncert Zakopower Kolędowo

Koncert Zakopower Kolędowo

5001 5001 osób obejrzało to wydarzenie.
W sobotę 16 grudnia o godz.20:00 w Scenie Cegielnia wystąpią ZAKOPOWER  KOLĘDOWO!
https://sklep.ebilet.pl/379709743582674952
lub u nas na miejscu Scena Cegielnia, Radzymin, Aleja Jana Pawła II 193
bilety ze zniżką RKM: tutaj

???? www.scenacegielnia.pl ???? ☎ 22 599 61 52 ☎

Pamiętaj, że Scena Cegielnia to także przepyszna włoska restauracja!
Zarezerwuj miejsce przed lub po koncercie.
Rezerwacje: ☎22 599 61 52 ???? biuro@scenacegielnia.pl
???? ZAPRASZAMY

Zapraszamy do wspólnego kolędowania Zakopower Kolędowo bilety na koncert już w sprzedaży!

Dwa różne, przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. Program to tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki, ale zdziwiłby się ten, kto spodziewa się tylko klasycznych wykonań. Utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) mieszają się z tymi energetycznymi, nowocześnie zaaranżowanymi.

Będzie można zaśpiewać razem z Sebastianem i kolegami popularne kolędy, między innymi: „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Przybieżeli do Betlejem” ale również posłuchać jak się kolędowało i nadal kolęduje dziś na Podhalu.

Skład zespołu:

• Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
• Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce;
• Wojciech Topa głos, skrzypce;
• Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;
• Bartosz Nazaruk perkusja;
• Kacper Stolarczyk gitara elektryczna;
• Michał Trąbski gitara basowa
• Dominik Trębski trąbka, syntezator
Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych. Góralski trzon zespołu nie zarzucił pasji do muzyki ludowej, czym się zajmował na długo przed powstaniem Zakopower. W dalszym ciągu promują kulturę skalnego Podhala w kraju i na świecie, można ich było usłyszeć m.in. w barcelońskiej Sagrada Familia. Z projektem Głosy Gór odwiedzili , czy słynne sceny Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro Massimo w Palermo. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. znakomicie przyjętą przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Druga płyta zespołu Na siedem (2007) rozeszła się w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000egzemplarzy. Gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower – Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk!
 

Data i godzina

2023-12-16 / 20:00

Podziel się z przyjaciółmi