Przejdź do treści

Scena Cegielnia

Rejestracja została zamknięta.
Fisz Emade Tworzywo – koncert

Fisz Emade Tworzywo – koncert

352 352 osób obejrzało to wydarzenie.
29 września 2023 w Scenie Cegielnia wystąpi jeden z najważniejszych zespołów na polskich rynku fonograficznym, Fisz Emade Tworzywo.
Od 2002 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.
Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.
Od miesięcy na czele Listy Piosenek Radia 357 utrzymuje się przebój OK BOOMER!
 

Data i godzina

2023-09-29 / 19:00
 

Lokalizacja

Podziel się z przyjaciółmi